previous arrow
next arrow
Slider

Odbyło się

PZU z kulturą za Pan Brat

Projekt skierowany do młodzieży szkolnej i dzieci z obszarów wiejskich.
Głównym celem projektu jest rozbudowanie zainteresowań kulturą wysoką np.: literaturą piękną, malarstwem, muzyką klasyczną czy teatrem.

Zapoznaj się z materiałem video – kliknij tutajOrganizujemy cyklicznie następujące otwarte wydarzenia:

I Rajd rowerowy na orientację pn. „Orientuj się na Batorówkę”
W dniu 25 czerwca 2017 r. odbył się I Rajd na orientację pn. „Orientuj się na Batorówkę” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Strefa Rowerowa Brzeziny i Fundację Batorówka. Rajd  współfinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Brzezinach.
Start i metę rajdu zaplanowano na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego w Batorówce, wokół którego, w miejscach charakterystycznych i odznaczających się walorami przyrodniczymi, zlokalizowano 16 punktów kontrolnych.
Uczestnicy byli klasyfikowani w kategoriach FUN i MEGA. Najszybsi zebrali wszystkie 16 punktów w 3 godziny 10 minut.
Na pierwszych 3 uczestników rajdu w kategoriach FUN i MEGA czekały nagrody, a na pozostałych upominki ufundowane przez Departament Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, Łódzką Kolej Aglomeracyjną, Nadleśnictwo Brzeziny oraz serwis rowerowy RAT-BIKE & SERWIS.
Na mecie na każdego zawodnika czekały gorące kiełbaski, woda i owoce.
W rajdzie wzięło udział ok. 60 osób.

Rodzinne Zawody Wędkarskie nad Zalewem Batorówka

W dniu 27 maja 2017 r. odbyły się VII Rodzinne Zawody Wędkarskie nad Zalewem Batorówka. W tym roku zawody objęte zostały licznymi patronatami: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Łódzkiego i Starosty Brzezińskiego. Wsparcie przy ich organizacji okazało nam wiele instytucji, organizacji i osób. Pragniemy serdecznie podziękować:

 • Urzędowi Miejskiemu w Koluszkach, który przekazał nagrody dla uczestników
 • Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mroga”które przekazało nagrody dla uczestników
 • Urzędowie Miejskiemu w Uniejowie, które przekazało nagrodę dodatkową w postaci biletów wstępu do Term Uniejów dla dzieci
 • Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie, która zapewniła obsługę sędziowską w trakcie zawodów
 • Urzędowi Gminy w Jeżowie
 • Ochotniczej Straży Pożarnej – Ratownictwo Wodne w Łowiczu, za zorganizowanie pokazu oraz dziecięce uśmiechy w trakcie wodnych przejażdżek
 • Stowarzyszeniu Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”, które zapewniło relację fotograficzną w trakcie zawodów
 • Stowarzyszeniu Strefa Rowerowa Brzeziny, które zapewniło relację filmową z zawodów oraz wsparcie wolontariackie
 • Zakładowi Aktywności Zawodowej w Łowiczu prowadzonemu przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”, które zapewniło słodki poczęstunek
 • Kole Gospodyń Wiejskich z Przyłęku Dużego, które zapewniło tradycyjny poczęstunek dla uczestników
 • Ratownikom Medycznym, za czuwanie nad zdrowiem uczestników i prowadzenie nauki pierwszej pomocy przedmedycznej
 • Parafii Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jeżowie, która pobłogosławiła zawody i zorganizowała gry i zabawy ruchowe z dziećmi.

W zawodach udział wzięło 107 dzieci, które wraz z opiekunami walczyły o puchary i liczne atrakcyjne nagrody. Dla uczestników przygotowaliśmy poczęstunek oraz szereg atrakcji tj. dmuchany zamek, trampoliny, naukę pierwszej pomocy przedmedycznej, zabawy ruchowe na plaży, pokaz ratownictwa wodnego, przejażdżki skuterem oraz motorówką wodą po zalewie.

Dziękujęmy!

Relacja zdjęciowa z Zawodów

Relacja filmowa z Zawodów

 


Pierwsze dwie tury MatchPro Milo Carp Masters już za nami.Spotkaliśmy się 22-23.04.2017 r. na łowisku Batorówka w gminie Jeżów. Zdjęcia z imprezy znajdują się tutaj.

Głównie stawiły się osoby które brały już udział w zeszłorocznym cyklu. Z tym ,że teraz mieliśmy przyjemność gościć aktualnych Mistrzów Polski w dyscyplinie gruntowej Rafał Skwira (indywidualny i drużynowy)klub Matrix,Tomasz Kancelrz(druż.) klub Matrix oraz V-ce Mistrz Marcin Wolniak (ind.)Milo Polska. Był też z nami prawdopodobnie przyszły Mistrz Europy może i Świata – dusza towarzystwa i sympatia  Państwa Bator, Marcin Smulik.

W pierwszym dniu najlepiej połowił Krzysztof Kałużny ,waga 17,700 kg. Na gorąco bez ściemy przyznał, że łowił na „swój towar” pellety Match Pro. Kluczem było trafienie z kolorem .

Drugie miejsce zajął Łukasz Paurowicz. O wyrównanym poziomie może świadczyć fakt że na trzecim miejscu ex-aeqo stanęli Tomasz Kanclerz i Dominik Partyka.

Tradycyjnie wśród uczestników zostały rozlosowane nagrody .Tą część zdominowali Feeder Fansi inkasując trzy wiadra z produktami Match Pro oraz talon na 500 zł. Talon był ponad planowy ponieważ Krzysztof zrezygnował z części swojego zwycięskiego trofeum. 500 zł rozlosowano wśród uczestników, a reszta przeznaczona została na piwko dla wszystkich startujących (oraz towarzyszących)

Dziką kartę wylosował Tomasz Kolbus.

W tym dniu  25 zawodników złowiło 200 kg ryb .

Zanim przejdę do drugiego dnia wspomnę delikatnie o następnym atucie Batorówki czyli baza noclegowa. Może powinienem użyć słowa zabawowa ,bo więcej czasu spędziliśmy u Krystiana Łyjaka na urodzinach niż w łóżkach .

W drugim dniu sektory i stanowiska były rozmieszczone tak samo ,czyli z pominięciem pomostu.

Podejżewam że każdy chciał wykorzystać spostrzeżenia z soboty. Niestety byliśmy świadkami walki dwóch pór roku. Ukwiecone drzewka owocowe świadczyły o wiośnie , ale śnieg i porywisty wiatr przypominały o zimie. Pogoda dała nam tylko fory na moment ważenia ,na stawie była flauta i wyszło słoneczko ,ale już po obiedzie musieliśmy zrezygnować z dekoracji na podium .Śnieg z deszczem sprawiał, że miało się ochotę wracać do domu, naturalnie z ogrzewaniem na maxa.

Trochę szkoda tej dekoracji, bo na jedynce stanęła by Nasza pociecha Marcin Smulik(Kleń Polska).  Jego rekord na tym łowisku to 42,200 kg w niedzielę zrobił 27,520 kg. Drugie miejsce zajął Łukasz Paurowicz. Trzeci wynik tego dnia zrobił Marcin Dychto (koło Kleń ,a nawet prezes)

Prawo serii potwierdziło losowanie nagród ,w tym dniu  fanty przypadły klubowiczom z Milo.

 


Zawody wędkarskie „Mała Czapa”

W dniu 19.03.2017 r. odbyła się V edycja zawodów wędkarskich P.T. „Mała Czapa” (Mała, bo połowę stawki ogólnopolskiej, Czapa, bo samofinansujące do tzw. czapki). Zdjęcia z imprezy znajdują się tutaj.
Zasady:
-zbiórka godz. 8,00  na miejscu – potwierdzenie zapisów.
-łowienie 6 h – 9,30 do 16,00 z przerwą ok 30min. na posiłek .
-jeden brzeg bez wjazdu – zalecane systemy transportowe, krótkie kalosze.
-wymagane dwie siatki.
-nie „gramy na spalone”, ryba która wpłynie na stanowisko sąsiada jest zaliczana.
-w czasie holu ryby nie opuszczamy stanowiska.
-po sygnale koniec łowienia, zawodnik ma 15 min. na wyjęcie ryby zaciętej w trakcie łowienia.
-zaliczamy do wagi wszystkie gatunki ryb.
-łowimy jedną wędką, metoda do wyboru.
-rakiet zanętowych używamy tylko podczas nęcenia ciężkiego.
-na łowisku są wymagane haczyki bezzadziorowe i mata do wyczepiania ryb.
-napoje i posiłek każdy uczestnik we własnym zakresie, dania ciepłe (żurek,kiełbaska) do nabycia w barze na miejscu.
-nie jest wymagane członkostwo w PZW.
-wpisowe 50zł, 15 opłata za łowisko, 35 do kapelusza, premiowana pierwsza czwórka.
-max. ilość zawodników to 20.
-rozmieszczenie  sektorów  itp. ustalimy na odprawie.Przewidziane 4 po 5 osób.
-bez limitu zanęt i przynęt (obowiązuje zdrowy rozsądek), można stosować robaki wszelkiej maści.
Imprezę organizowało Koło PZW nr 38 KLEŃ.


Dzień Wędkarza

10 lat temu 19 marca 2007 Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego dla upamiętnienia powstania PZW w 1950 roku ustanowił 19 marca DNIEM WĘDKARZA.
Jest to święto nie tylko dla wędkarzy, ale przede wszystkim święto wiosny, budzącej się do życia przyrody i czystego środowiska, w którym wędkarze pragną żyć i wędkować.
Powiat Brzeziński, który w dniach 17 – 19 marca 2017 r. prezentował na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Łodzi ofertę Ziemi Brzezińskiej, a także nagrodzonego w 2016 „Złotą Gruszą” Gospodarstwa Agroturystycznego „Zalew Batorówka” – dobrze znanego wędkarzom z całej Polski – przygotował wędkarską atrakcję dla małych i dużych.
Łowienie rybek nagradzane dyplomem „Małego wędkarza” cieszyło się przez 3 dni targowe ogromnym zainteresowaniem.
Już dzisiaj zapraszamy na Zawody Wędkarskie dla Dzieci, które z okazji Dnia Dziecka odbędą się 27 maja 2017 r. w Woli Łokotowej nad Zalewem Batorówka. Zdjęcia z targów znajdują się tutaj.


Klub Morsa

Klub Morsa to inaczej zimowe kąpiele w lodowatej wodzie w odkrytych zbiornikach wodnych. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i zdrowia oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku. Największą zaletą tego zimowego sportu jest fakt, że uprawiać go może praktycznie każdy (wyjątkiem są osoby starsze, które odczuwają problemy z krążeniem lub inne poważne dolegliwości).

Sezon 2016/2017

VI spotkanie 12 luty 2017 r ., (relacja ze spotkania)

V spotkanie: 8 stycznia 2017 r., (relacja ze spotkania)

IV spotkanie: 31 grudnia 2016 r., start: godz. 15:00 (relacja ze spotkania)

III spotkanie: 25 grudnia 2016 r., start: godz. 11:00

II spotkanie: 11 grudnia 2016 r., start: godz. 11:00

I spotkanie: 27 listopada 2016 r., start: godz. 11:00 (relacja ze spotkania)


Zawody wędkarskie

W dniach 21-22 maja 2016 r. na Zalewem Batorówka odbyły się III i IV eliminacje do Ogólnopolskich Karpiowych Mistrzostw organizowane przez grupę Milo Carp Polska. Jest to cykl zawodów, mających za celu wyłonić 40 najlepszych zawodników z całego kraju. Uczestnicy mogą używać metod spławikowych i gruntowych.

Organizatorem przedsięwzięcia jest „Zalew Batorówka” (Wola Łokotowa 38, gmina Jeżów) przy współpracy z Mistrzem Polski w Wędkarstwie Gruntowym Tomaszem Baranowskim. Honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, który ufundował puchar dla najlepszego zawodnika zawodów.

Regulamin zrealizowanych zawodów dostępny jest tutaj.